Yêu cầu báo giá
Description
MICRO-EPSILON LLT3000-100, MICRO-EPSILON  Vietnam
cam-bien-vi-tri-MICRO-EPSILON
Ứng dụng phổ biến MICRO-EPSILON
  • Đo kích thước sản phẩm trên dây chuyền
  • Kiểm tra độ phẳng, độ cong, độ dày
  • Quét biên dạng kim loại, nhựa, cao su
  • Kiểm tra chất lượng tự động trong nhà máy
  • Tạo dữ liệu 3D cho robot và máy tự động hóa
Thông số nổi bật của model LLT3000-100
  • Dải đo khoảng 100 mm
  • Độ phân giải 2048 points/profile
  • Tốc độ quét lên tới 10 kHz
  • Giao tiếp Ethernet / RS422 / Analog / Digital
  • Độ tuyến tính khoảng 9 µm
Model MICRO-EPSILON
Model: LLT3000-100 Laser Sensor
Laser displacement measuring system 2D/3D
scanCONTROL 3000-100
2D/3D – profile sensor
Sensor with integrated controller
Aluminium housing IP67
Measuring range: z-axis: 140 mm / x-axis: 100 mm (MMR)
Measurement points per profile: up to 2048
Profile frequency: up to 10 kHz
Light source: 10 mW (laser class 2M)
Laser wavelength: 658 nm (red)
Power supply: 11 – 30 VDC, 500 mA (Power over Ethernet available)
Interfaces:
1x Ethernet
1x multifunction port (power supply, digital input, RS422)
Included accessories:
Connection cable for multifunction port (12-pole Escha plug to open ends, 5 m)
MICRO-EPSILON LLT3000-100 Laser Sensor, đại lý MICRO-EPSILON vietnam, cảm biến laser MICRO-EPSILON
Model: LLT3010-100 Laser Sensor
scanCONTROL 3010-100
2D/3D – profile sensor with integrated profile analysis
Aluminium housing IP67
Laser wavelength: 658 nm (red)